Kolagen w trosce nie tylko o twoją urodę

Większa grupa dzisiejszego społeczeństwa kojarzy kolagen głównie z preparatami kosmetycznymi i kuracją przeciw zmarszczkową.

Nie każdy także wie co to jest kolagen, jakie ma właściwości i w jakich przypadkach zaleca się jego regularne stosowanie.

Kolagen stanowi skład białka o charakterze włóknistym i samoczynnie produkowany jest przez ludzki, zwierzęcy a nawet roślinny organizm. Ze względu na swoje własności odpowiada w pierwszej kolejności za jędrność i sprężystość nie tylko tkanki skórnej ale prawie wszystkich tkanek. W największej ilości występuje w skórze, tętnicach, ścięgnach, kościach, więzadłach, chrząstkach oraz sercu i mózgu. magnez i witamina b6 od Noble Health. Z upływem czasu w wieku około dwudziestu pięciu lat organizm ludzki traci zdolność produkcji kolagenu i zaczynają pojawiać się jego braki. Braki w białku kolagenowym nie tylko zmniejszają jędrność skóry i powodują pojawianie się pierwszych zmarszczek ale są ponadto powodem złego funkcjonowania organizmu. Jedną z najczęściej pojawiających się dolegliwości są bóle stawów.

Za odpowiednią pracę stawów odpowiada znajdująca się na ich powierzchni maź , która zawiera w swoim składzie kolagen. Jego brak może wywoływać nie tylko ich ból ale dodatkowo nieprawidłowe funkcjonowanie. Lekarze w większości takich przypadków zalecają specjalny preparat , który zawiera, w którego składzie jest czynny kolagen na stawy. Zawarte w preparatach kolagenowe białko rybie szybko wnika w stawy uzupełniając wywołujące dolegliwości ubytki. Na rynku znajdują się specjalne tabletki z kolagenem, których efektywność leczenia stawów potwierdzają nie tylko przeprowadzone wielokrotnie badania naukowe ale także opinie osób, które przeszły kuracje przy ich użyciu.

Większość osób zadaje pytanie w czym jest kolagen nie licząc preparatów dostępnych w aptekach. Na rynku sprzedaży polecane są suplementy z zawartością kolagenu, których używanie również zmniejsza jego ubytek w ludzkim organizmie. Decydując się na kurację z ich wykorzystaniem warto także sięgać po preparaty o podwyższonej zawartości witaminy C, E, A oraz siarki, które mogą wspomóc pasma włókien kolagenowych zapewniając w ten sposób skuteczność kuracji.

Naturalny kolagen zawierają w swoim składzie zjadane każdego dnia produkty żywnościowe. najskuteczniejszy w działaniu kolagen znaleźć można w świeżych rybach morskich. Ponadto specjaliści w żywieniu zalecają w przypadku dużych ubytków kolagenu w stawach wzbogacenie codziennego jadłospisu o galarety wieprzowe, wołowe a nawet roślinne. Zawarte w nich białko kolagenowe pochodzenia roślinnego bądź zwierzęcego chociaż w niedużym stopniu niż w przypadku kolagenowego białka pozyskiwanego z ryb morskich ashwagandha uzupełnia braki co w rezultacie poprawia prawidłową sprawność stawów. Dieta ponadto powinna być uzupełniona podobnie jak w przypadków suplementów o produkty o zwiększonej ilości witaminy C, A oraz E. Znaleźć je można przede wszystkim w owocach i warzywach takich jak dla przykładu żurawina, owoce cytrusowe, chili, marchew, buraki, dynia, migdały oraz orzechy. Do sporządzanych dań można także używać oleju roślinnego, który charakteryzuje podwyższona zawartość witaminy E.