Jaki kolagen wybrać ?

Już od jakiegoś czasu bardzo dużym zainteresowaniem w branży kosmetycznej cieszy się kolagen, który jak poświadczają badania dobrze wpływa na kondycje skóry i zmniejsza zarówno pojawiające się z upływem czasu zmarszczki jak i tak zwane zmarszczki mimiczne , które są efektem robienia grymasu twarzy.

Jednak zanim zaczniemy stosować preparat z kolagenem trzeba dowiedzieć się czym jest oraz poznać jego właściwości.

Kolagen zgodnie z naukową nazwą to białko wchodzące w skład tkanek organizmu. Charakteryzuje się głównie zwiększoną rozciągliwością i stanowi przede wszystkim podstawowy budulec ścięgien. To waśnie kolagen , który znajduje się także w skórze odpowiada za jej elastyczność więc jego ubytki są przyczyną pojawiania się zmarszczek. Ze względu na swoje własności znajduje bardzo duże zastosowanie w przemyśle kosmetycznym. Stanowi nie jedynie ważny składnik kremów czy balsamów ale ponadto w czystej postaci wykorzystywany jest w chirurgii kosmetycznej miedzy innymi do zwiększania objętości ust.

Dostępny w sprzedaży największe efekty w postaci poprawy stanu skóry zapewnia kolagen morski. Jego nadzwyczaj skuteczne własności potwierdziły liczne badania kliniczne i zdaniem fachowców w branży jest jednym z najlepszych na dzień dzisiejszy wśród dostępnych w sprzedaży preparatów. Pozyskiwany z białka rybiego pochodzenia aktywny kolagen w odróżnieniu od innych preparatów posiada bardzo podobną do kolagenu ludzkiego strukturę dlatego właśnie doskonale przyswajany jest przez organizm gwarantując szybkie rezultaty podczas kuracji.

Aktywny kolagen oferowany jest w wielu postaciach. Bardzo dużym zainteresowaniem w ostatnim czasie cieszy się kolagen do picia. Płynna postać preparatu wchłaniana bezpośrednio przez organizm już w przewodzie pokarmowym natychmiast jest przyswajalna i w niespełna dwanaście godzin od zażycia uzupełnia braki w skórze. Płyn kolagenowy nie ma smaku i dodaje się go do wody czy soków jak również koktajli owocowych. Dla zwiększenia skuteczności kolagenu można go przyjmować łącznie z innymi preparatami w postaci płynnej o zwiększonej zawartości witaminy C.

Alternatywę dla płynnego kolagenu stanowi kolagen w tabletkach. Podobnie jak w poprzednim przypadku w składzie kapsułek znajduje się aktywne białko rybie o bardzo podobnej strukturze do kolagenu ludzkiego. Preparat w postaci kapsułekprawie w stu procentach podlega procesowi anabolizmowi co oznacza, że nie przechodzi procesów metabolicznych ani nie jest wydalany przez organizm. Dostarczony w kapsułce kolagen w całości apsorbowany jest przez organizm do odbudowy komórek. Preparat wchłaniany jest bezpośrednio przez jelito i szybko przyswojony zostaje przez organizm.

Aktywne białko rybiego pochodzenia dostępne jest także w sprzedaży w postaci lekkiej konsystencji balsamów raz kremów. Kolagen do ciała ma za zadanie poprawić kondycję tkanki skórnej i przeznaczony jest do jej regularnej pielęgnacji. Podczas kuracji z zastosowaniem preparatu pod postacią balsamu czy kremu przyswajany przez skórę kolagen uzupełnia braki co w efekcie sprawia, że staje się bardziej gładka i bardziej sprężysta.

Bez wglądu na postać preparatu , który zawiera aktywny kolagen w postaci białka pozyskiwanego z ryb jego skuteczność jest bardzo zbliżona dlatego formę kuracji można dopasować jedynie do własnych potrzeb i oczekiwań każdego.